ROZVRH HODIN a další nabídka volitelných a nepovinných předmětů a podpory žáků s odlišným mateřským jazykem

Publikoval Vít Beran
Datum 10.9.2023

Ve Škole OnLine již vidíte pravidelný rozvrh. Během 5. a 6.9.2023, kdy jsou DNY TŘÍDY, ještě doplňujeme skupiny S1 a S2 (u šesťáků až po Adaptačním kurzu), ale většina hodin již má skupiny žáků naplněny a tím jsou zviditelněny pro žáky i pro vyučující. Od čtvrtka 7.9.2023 učíme podle pravidelného rozvrhu.

Milí žáci,
Vážení rodiče.

Ve Škole OnLine již vidíte pravidelný rozvrh. Během 5. a 6.9.2023 ještě doplňujeme skupiny S1 a S2 (u šesťáků až po Adaptačním kurzu), ale většina hodin již má skupiny žáků naplněny a tím jsou zviditelněny pro žáky i pro vyučující

V rozvrhu ještě nejsou nasazeny VOLITELNÉ a NEPOVINNÉ PŘEDMĚTY a dále podpora výuky Čj pro žáky s odlišným mateřským jazykem. Po zařazení žáků jsou níže uvedené předměty jsou součástí pravidelné výuky, a tedy nejsou kroužkem Střediska volného času a DDM DŮM UM. Přihlášky získáte u vyučujících a vyplněné je odevzdávejte obratem. Přihlášením/zařazením je výuka evidována v elektronické třídní knize a případná neúčast musí být zákonnými zástupci omlouvána. Písemně je možné žáky odhlásit v pololetí školního roku.
  • Školní parlament

Ve spolupráci s paní učitelkami Veronikou Valínovou a Terezou Doudovou zahajují žáci svou práci na podpoře školní demokracie 14.9.2023 a čeká je nejprve příprava voleb. Pravidelná setkání jsou plánována pro žáky od čtvrtých do devátých tříd vždy ve středu od 14:30 hodin. Zapojené děti se zapojí do budování žákovské demokracie ve škole a čekají je i výjezdní zasedání parlamentu. Děti se do činnosti Školního parlamentu zapojuji s vědomím rodičů.
  • Seminář z Matematiky
    a Seminář
    z Českého jazyka
Pro deváťáky nově otvíráme SMa a SČj. Chceme jim pomoci se lépe připravit na přijímací zkoušky na střední školy. Výuku vedou vyučující těchto předmětů: Jana Kerzelová, Kateřina Pešková, Michal Střítezský Jakub Zvěřina. Podrobné informace na webu školy: ZŠ Kunratice | Seminář z Čj a a Seminář z Ma (zskunratice.cz). Semináře jsme připojili k výuce a organizujeme je jako dvouhodinové 2 x 45 minut. V liché týdny bude například dvouhodina Semináře z Matematika a v sudý týden bude dvouhodina Semináře z Českého jazyka. Pro IX.A jsou semináře zařazené na 7. a 8. vyučovací hodinu v pondělí (13:40 až 15:20 hodin). Pro IX.B a IX.C bude mít semináře 7. a 8. vyučovací hodinu v úterý (13:40 až 15:20 hodin).
  • Pěvecký sbor

Ve středu odpoledne vedou učitelé hudební výchovy Nikola Nehilčová Dalibor Havlíček u kterých získáte přihlášky. Děti budou děleny do skupin podle věku. Přihlášené děti z prvních až devátých tříd budou postupně zařazeny do skupin.
  • Bádání v přírodě (GLOBE)

Ve středu odpoledne se děti budou pravidelně scházet od 14:00 hodin s kolegy Markétou Vokurkovou a Janem Mazůrkem u kterých získají i přihlášky. Přihlášené děti z pátých až osmých tříd budou postupně zařazeny do skupin.
  • Ukrajinština

Výuku vede paní učitelka Tetiana Babii. Děti budou děleny do skupin. Výuka bude probíhat podle stanoveného rozvrhu v blocích ve škole i mimo ni. S účastí souvisí písemné přihlášení zákonnými zástupci. Na programu se bude podílet i paní psycholožka Iryna Nesterov.
  • Podpora výuky Českého jazyka
    pro žáky s odlišným
    mateřským jazykem
    a Čeština pro cizince

Je nabízena žákům s odlišným mateřským jazykem podle jazykové úrovně od první třídy s podporou naší školy v rámci Operačního programu Jan Ámos Komenský (OP JAK) a rozpočtu MŠMT. Žáci sedmých až devátých tříd mají Češtinu pro cizince jako druhý cizí jazyk místo Německého jazyka v rámci hlavní výuky. Výuku vedou Micaala Rotaru, Sonya Xuan Uyen Vu a Filip Teigiser.

Těšíme se na Vás. Za vyučující a vedení školy Vít Beran, ředitel školy