Projekt EDISON 2012

Publikoval Vít Beran
Datum 18.9.2015
Projekt EDISON 2012

V rámci Projektu EDISON se budeme ve škole setkávat od 15. do 22. dubna 2012 s vysokoškolskými studenty z osmi různých zemí světa. Projekt je organizovaný studentskou organizací AIESEC. Ubytujete některého ze studentů u Vás doma? Můžete se tak zdokonalit v angličtině i Vy. Co nás bude čekat?

Celý týden je upraven ROZVRH HODIN.
Projekt EDISON
je mezinárodní vzdělávací projekt organizovaný studentskou organizací AIESEC, který podporuje výchovu k myšlení v evropských a globálních souvislostech a multikulturní výchovu, v neposlední řadě rovněž osobností a sociální výchovu v rámci verbální komunikace v anglickém jazyce.

Jak EDISON probíhá? - Jaký je přínos Projektu EDISON pro naši školu? - Kdy bude projekt probíhat? - Jak nám mohou pomoci rodiče?

Prosím, ubytujte studenta u Vás doma - návratka ke vytisknutí a vyplnění ZDE. Děkujeme.

Seznam stážistů, kteří přijedou do naší školy:

Hosté v ZŠ Kunratice - Czech republicČeská republika, Praha

Filipínská vlajka Moldavská vlajka Rumunská vlajka Brazilská vlajka Nigerijská vlajka Peruánská vlajka Brazilská vlajka Ruská vlajka

Jerenz

Federation

Rusko

Jak EDISON probíhá?

Ze sedmi různých zemí světa přijede do naší školy osm zahraničních vysokoškolských studentů. Každý z nich přiblíží studentům zemi, z které pochází – její sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci. Studenti mají možnost porovnat situaci především mezi osmi zeměmi a Českou republikou. Všechny aktivity budou probíhat v anglickém jazyce. Na naší škole bude Projekt EDISON probíhat po dobu jednoho týdne. Tento projekt v obdobné formě probíhá v Rakousku, Maďarsku či Polsku. Projekt ve škole koordinují a další informace získáte u paní učitelky Pavlíny Rosické a pana učitele Jana Mazůrka.

Jaký je přínos Projektu EDISON pro naši školu?

• Podporuje mezikulturní vzdělávání
  • Vytváří nový pohled žáků, rodičů a okolí na kreativní činnost školy
  • Rozšíří všeobecný přehled žáků
  • Vede k uvědomění si rozdílů mezi národnostmi a kulturami
  • Umožňuje jedinečný zážitek ze setkání s odlišnou kulturou
  • Zúčastnění mohou získat odpovědí přímo od zdroje
  • Motivuje v učení angličtiny

Kdy bude projekt probíhat?

• V naší škole od 15. do 22. dubna 2012

Jak nám mohou pomoci rodiče?

• Od 15. do 22. dubna 2012 potřebujeme naše hosty ubytovat. Budeme moc rádi, když nám pomůžete. Ubytovat vysokoškolského studenta bude mít pro Vaši rodinu výhodu, můžete se zdokonalit v angličtině i u Vás doma. Děkujeme za pomoc. Zájemci o ubytování, prosím, kontaktujte obratem ředitele školy Víta Berana. Děkujeme.
  • Návratka ke vytisknutí a vyplnění ZDE